Kapat

Kategoriler

Haftaiçi saat 10.00 - 19.00'a kadar Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Kargo Toptan satış

Vücut Tipine Göre Elbise Nasıl Seçilir?


Kıyafet seçerken en önemli şeylerden biri elbette ki vücut tipine uygun bir parça seçmektir. Hele ki elbise seçiminde bu daha da dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu haftaki blog yazımızda sizlere vücut tipinize uygun elbise seçimi konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Vücut tipleri nelerdir? Vücut tipine göre elbise nasıl seçilir? sorularını soranlar, cevaplar için buyrun yazımıza!

Elbise modelleri

Armut Vücut Tipine Uygun Elbise Modelleri 

Bu vücut tipine sahip kişilerin bedeni göğüsten bele doğru genişlemektedir. Zor bir vücut tipi olan armut vücuda uygun elbise çeşitleri de vardır. Kloş elbise modelleri ya da pazen elbiseler tarz itibariyle bu vücut tipine uyum sağlayacaktır. Üst kısmı dökümlü ve bol olan elbise modelleri de, alt tarafı daha geniş olan armut vücut tiplerine çok yakışacaktır. 

Ters Üçgen Vücut Tipine Uygun Elbise Modelleri

Bu tipte, omuzlar geniş ve bel incedir. Omuzların genişliği ile belin inceliğini dengeleyecek elbiseler seçmek önemlidir. Bele kemer takmak ya da omuzları düşük elbiseler tercih etmek, dikkatleri uzaklaştırılmak istenen bölgelere daha çok çekeceği için tercih edilmemelidir. Dökümlü, salaş ve rahat elbiseler bu tip vücutlar için uygundur. Vücut formunuza çok yakışacak kışlık elbise modellerini Los Banditos’tan inceleyebilirsiniz. 

Dikdörtgen Vücut Tipine Uygun Elbise Modelleri

Bu vücut tipinde olan kişilerin bel oyuntusu kıvrımlı bele oranla daha azdır. Görece düz bir bele sahip oldukları için, bedenlerinin üst kısmı daha kalın görünür. Bunu gizlemek için öncelikle straplez elbiselerden kesinlikle uzak durmaları gerektiğini söylemeliyiz. Kayık yaka günlük elbise, omuz dekolteli elbise ya da beline kemer takarak giyeceğiniz bir elbise modeli size çok yakışacaktır.

Oval Vücut Tipine Uygun Elbise Modelleri

Yuvarlak hatlara sahip kişiler, oval vücut tipine sahiptirler. Bel kıvrımı çok belli olmayan bu vücut tipini dikdörtgen formuna benzetebiliriz. Omuz kısımları daha küçük olan bu tip vücutlara, omuzları karpuz elbise modelleri çok yakışacaktır. Etnik ve bohem elbise çeşitlerinden de size en çok yakışacak elbise modeline karar verebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Elbise Modelleri

Bu vücut tipi en ideal forma sahip vücutlardan biridir. Şanslı olan kum saati vücut tipine pek çok elbise modeli yakışmaktadır. Yazlık elbiseden günlük elbiseye, kışlık elbiseden kloş elbiseye neredeyse tüm seçenekleri değerlerlendirebilirsiniz. Mevsime uygun şekilde hırka ve ceketler ile kombinleyeceğiniz elbiselerin en güzellerini Los Banditos’tan temin edebilir, her mevsimin en şıkı olabilirsiniz!

 Whatsapp
Whatsapp