Kapat

Kategoriler

Haftaiçi saat 10.00 - 19.00'a kadar Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Kargo Toptan satış

Şalvar Modası Nasıl Ortaya Çıktı?


Bazı giyim ürünleri, akla direkt olarak etnik kültürü ve bilhassa köy giyimini getirir. Örneğin, şalvar bu giyim ürünleri arasında köy kadınının ilk tercihlerinden biri olarak hem rahatlığı hemde kullanışlı olması sebebiyle tercih edilir. Hatta ülkemizin birçok bölgesinde bu kıyafet türü, erkekler tarafından pantolon yerine köy hayatında ve bilahare şehir hayatında rahatlık için çok sevilerek kullanılır.

Los Banditos temelinde etnik giyim ve bohem tarzı bulunduran ürünler ile yer almayı bir ilke olarak benimsemiştir. Bu nedenle şehirli insanın hayatında bir şalvar modası oluşturabilmek açısından değişimi sağlayacak ürünleri koleksiyonlarına eklemiştir. Bugün ana bir kategori altında yer alan ürünlerimiz hem erkekler hem kadınlar için giyilebilecek şalvar modelleri ile onlarca farklı renk ve kesim tarzıyla tercih edilebilir.

Şalvar modası nasıl ortaya çıktı?

Şalvar Modası Nasıl Geri Döndü?

Bohem giyim tarzının en önemli temsilcilerinden biri olan şalvar günümüze uyarlanmış bir moda olarak yakın geçmişte özellikle ünlü oyuncuların ve bilhassa yabancı sanatçıların kullanımı ile yeniden popüler olmaya başladı. Çünkü özellikle ülkemiz açısından bakıldığında eski dönemde şehir insanı bu kıyafeti kullanmayı tercih ederken, sonradan artık şehirden ayrılarak sadece köyde kullanılır bir hale gelmişti.

Günümüzde kadınlar ve erkekler şalvar modelleri arasında yaptıkları seçimler ile şehir hayatında da kendilerine ait bohem bir tarz elde edebiliyorlar. Çünkü bir şalvar pantolon tarzında alabildiğine geniş ve bilhassa yaz mevsimi için çok konforlu olan bu kıyafet, kendi başına bir tarz ortaya koyuyor. Bazı kişiler bu giysi ile sosyal hayatında ve gündelik hayatında rahatlık elde etmeye amaçlarken, bazı kişiler iş hayatında ve en popüler oldukları ortamlarda dahi tarzlarını bu şekilde ortaya koymayı tercih ediyor.

Şalvar modelleri Los Banditos

Farklı Çizgilerle En Yeni Şalvar Modelleri Nasıl Şekilleniyor?

Yeni bir moda akımı olmasa da yenilenmiş bir moda akımı olarak görülebilecek şalvar modası yeni çizgiler ile yeni ürünlerin ortaya çıkmasını da gerekli kılmıştı. Bu nedenle Los Banditos olarak koleksiyonlarımızı genişletirken, birçok tarz şalvar modellerini de koleksiyonumuz içerisine ekledik. Günümüzde farklı çizgilere sahip olması açısından öncelikle bohem tarzı hiç bozmadan serbest bir giyim ürünü ortaya çıkarmaya çalıştık.

Bugün ülkemizde ve dünyada modern şalvar tarzının oluşturulabilmesi için genellikle de salaş bohem ve etnik çizgilerden yararlanıyor. Bu çizgiler sayesinde şalvarları inceleme sırasında da görebileceğiniz üzere özellikle köy hayatının ve Anadolu insanının benimsediği doğal renkler, çiçekli desenler, çizgiler, düğmeler, bacak arasından aşağıya doğru rahat bir şekilde inen kesimler ve lastikli paçalar gibi ayrıntılar görünüyor.

Şehir Hayatında Kadın Şalvar Modası

Bu giyim tarzı öncelikli olarak kadın tarafından benimsenirken, şehir hayatında ve bilhassa sayfiye alanlarında geçirilen zamanın daha rahat olması için kullanılmaya başlandı. Özellikle de ince kumaş yapısı ile üretimi gerçekleştiren modern yapılı kadın şalvar ürünleri çiçekli desenler, rengarenk ve Anadolu'dan motifler bulunduran desenleri ile şehir hayatında ve çalışırken ofiste dahi kullanılabilir bir hal almayı başardı.

Bohem şalvar modelleri sayesinde kadınlar askılı bluzlar, gömlekler, serin mevsimlerde boğazlı kazaklar veya polar montlar gibi birçok kıyafet ile bu pantolon kesimini kullanmayı tercih etmeye başladı. Yaz mevsiminde uygun bir sandalet ve kış mevsiminde ise çizme ile dahi kullanılabilen ya da babet ayakkabılarla uyum sağlayan etnik şalvar kadınlar için günlük hayatta hem keyifli hem de tarzını ortaya koyan bir kıyafet olarak tasarlandı.

Şalvar modası

Erkek Şalvar Rahatlığının Günümüze Yansıması

Günümüzde erkekler için de bohem tarzı destekleyen Los Banditos üretimlerinde erkek şalvar üzerinde de durarak, özellikle Türk erkeğinin giyimdeki özgürlüğü yakalamasını hedeflemiştir. Günümüze kadar gelişerek renkli ve keyifli bir hale gelmiş olan modern şalvar modası sayesinde erkekler de lacivertten siyaha, etnik desenli ürünlerden turuncuya kadar birçok renkte farklı ürünler ile kendi çizgilerini yakalayabiliyor.

Görüldüğü üzere şalvar modelleri temel fiziki yapısı ile bilinen o klasik geniş ve konforlu ürünü benimsese de günümüzün modern moda yapısına uyumlu bir şekilde geliştiriliyor. Çünkü yakın geçmişte yeniden doğuşunu sağlayan şalvar modası ile artık bohem tarzda özgür, Orta Asya Türklerinden Brezilyaya, Hindistana kadar hatta Ortadoğu'dan günümüze kadar ulaşmış bu giyim tarzı giderek popüler olmayı da başarıyor.Whatsapp
Whatsapp