Kapat

Kategoriler

Haftaiçi saat 10.00 - 19.00'a kadar Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Kargo Toptan satış

Özgürlüğün Modası Bohem Giyim Nedir?


Bohem tarz, birçok kişi için salaş giyim, sokak modasına uyumluluk gibi kavramları ifade etse de aslında içinde bulunduğu topluma uymayan, derbeder, yarınını düşünmeden yaşayan, tasasız bir yaşam şeklini benimseyen insanlar tarafından kullanılan bir giyim tarzıdır. Bohem giyim tarzının ne demek olduğunu buradan da anlayabiliyoruz.

İlk yıllarında dönemin sanatçıları tarafından benimsenen bir yaşam şekli olmuş ve zamanla Bohemian yaşam stili kendini kıyafetlerde de bulmaya başlamıştır.

Özgürlüğüne, rahatına düşkün ve bu hayat tarzını benimseyen kişiler tarafından roman kıyafetlerinden ilham alınarak ortaya atılmış ve sonrasında birçok kültürün geleneksel kıyafetlerini de bünyesine katmıştır. Bunlara örnek olarak, etnik dediğimiz an aklımıza gelen ispanyol paça pantolonlar, süet kovboy yelekleri, kimonolar ve hatta işlemeli Türk kaftanları bile var.

Bohem giyim tarzının ortaya çıkmasının sebebi o dönemlerde yaşanan ekonomik krizler sonucu kıyafetlere daha az para ödemek ve aynı zamanda güzel görünebilmeyi sağlamak amacıyla oluşmuştur.

 Whatsapp
Whatsapp