Kapat

Kategoriler

Haftaiçi saat 10.00 - 19.00'a kadar Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Kargo Toptan satış

Etnik Giyim ile Yeni Bir Tarza Adım At!


Etnik giyime ilgi duyuyor, tarzınızı etnik giyim ile tamamlamak ya da etnik giyim ile yepyeni bir tarza adım atmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Özgür ruhu seven ve rahat bir tarzdan hoşlananlar için etnik giyim en doğru seçimdir. Etnik giyim, genelde geleneksel motifler, çiçek desenleri ve işlemeli kıyafetlerin bir araya gelmesinden oluşur. Asimetrik kesim giysilerin ön planda olduğu etnik giyimde sıkça deri ve süet detaylar da sıkça yer almaktadır. Püsküller ile kalın kemerler de etnik giyimin ayrılmaz birer parçalarıdır. Etnik, otantik ve bohem giyim, anlam olarak birbirinden ayrılsalar da tarz olarak birbirine çok yakın olan moda anlayışlarıdır.

Etnik Giyim Tarzı

 

 

 

 

Etnik ve Bohem Kültürü Nedir?

Tarz olarak birbirine oldukça yakın olan etnik ve bohem kültürlerinin arasında farklardan biraz bahsedelim. Etnik, daha çok kökenle ve kültürle ilgili bir kavramdır. Kendi kültürünün kıyafetler üzerindeki dışavurumudur. Bu sebeple ki her kültürün kendine has etnik giysileri vardır. Kısacası, kendi özünü, kıyafetler aracılığıyla yansıtmaya etnik giyim denir. Her milletin etnik giysileri kendine özgü olsa da işlemeler, boncuklar ve rengarenk olması tüm etnik giyimde genellikle ortaktır diyebiliriz. Bohem kültürüne bakacak olursak, etnik kültürden çok farklı bir anlayış olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bohem kültürü, bir inanış ve bir yaşam tarzıdır. Dekorasyondan modaya kendini her alanda gösterebilir. Püsküller, işlemeler ve makrome sanatı gibi stiller, bohem giyimin en göze çarpan ögelerindendir. Özgür bir ruhu temsil eden bohem kültürü, kıyafetlerde de salaş ve rahat bir tarzı benimseyerek kendini yansıtmaktadır. Etnik kültürü ve bohem kültürü, birbiri ile çok farklı olsa da etnik giyim ve bohem giyim, işlemeler, renkli bir stil, bol aksesuar kullanımı ve rahat bir giyimi yansıttığı için moda anlayışı olarak oldukça benzerlik gösterir diyebiliriz.

Etnik Giyim ile Fark Yaratmaya Hazır Mısın?

Aynı kıyafetler, giyen kişiye göre farklılık gösterebilir. Yani kişi, kıyafeti kendi zevklerine göre geliştirip değiştirebilir. Ufak bir aksesuar dokunuşu ya da farklı tarz bir makyaj ile aynı kıyafeti giyerek bambaşka bir tarz yaratması mümkündür. Etnik ve bohem giyimin en önemli özelliğinin rahatlık olduğundan söz etmiştik. Bu rahat giysiler, size kendinizi ifade edebileceğiniz özgür bir alan tanır. Dilediğiniz aksesuarı kullanıp dilediğiniz ayakkabı ile kombinleyerek kişiliğini kıyafetiniz üzerinden yansıtabilirsiniz. Sizler de en güzel ve en şık etnik giyim ürünlerini Los Banditos’tan bulabilir, tarzınız ile fark yaratabilirsiniz!Whatsapp
Whatsapp