Kapat

Kategoriler

Haftaiçi saat 10.00 - 19.00'a kadar Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Kargo Toptan satış

Etnik Ev Dekorasyonu Nasıl Olur?


Evinde etnik ruhu yakalamak istiyor ve etnik ev dekorasyonu önerileri arıyorsan doğru yerdesin! Etnik bir tarz oluşturmak için gerekli unsurları ve ipuçlarını Los Banditos'ta bulabilirsin. Keyifli okumalar dileriz.

Etnik ev dekorasyonu nasıl olur?

Evinde Etnik Ruhu Yakalamak İsteyenlere Öneriler

Etnik stilin en önemli kriterlerinden biri, mekânın yaşanmışlık barındırması gerekliliğidir. Pek çok farklı ve anı dolu objeyi doğru şekilde bir araya getirdiğinizde karmaşık ama huzur veren bir görüntü ortaya çıkmalıdır. Hayatın ta içinden, kendi anılarımızdan gelen bohem ve etnik ruhu, işte bu yüzden bu kadar çok seviyoruz!

Kontrast Renkleri Kullanmaktan Korkma

Etnik tarzda kontrast renkler ve farklı desenler bir arada kullanılarak cesur bir stil oluşturulur. Çoğunlukla canlı renkler kullanılır ve bunlar el işçiliği aksesuarlar ile ahşap ürünlerle bir araya getirilerek etnik stile uygun bir görünüm yakalanır. Birbiriyle uyumsuz ama bir araya geldiğinde birbirini tamamlayan parçalardan ve zıtlıklardan ilham alınarak bir tarz yaratılır. Yeşil ve kırmızı, sarı ve mavi gibi renklerin uyumu etnik stilin temelidir. Bunların dışında yalnızca etnik desenli bir halı ile de etnik ruhu yakalamak mümkündür.

Eski ve Moderni Bir Araya Getir

Etnik tarz, son yıllarda modern tarz ile bir araya getirilerek dekorasyonda farklı bir hava oluşturmuştur. Renkleri ve desenleri seviyorsan, etnik tarz tam sana göre diyebiliriz! Modern parçaları eski tarz mobilyalar ile birleştirmek, bu stilin olmazsa olmazıdır. Vintage ya da Retro bir parça, modern evlerde kullanıldığı takdirde çok daha dikkat çekici ve karakterli durur. Genellikle farklı kültürel desenleri barındıran renklerin olduğu bu dekorasyonlarda, birbirleriyle alakasız ancak bir araya geldiğinde birbirini tamamlayan parçalar yer alır. Zıtlıklardan yola çıkıp uyumu yakalayan bu tarzda, dünyanın farklı bölgelerinden kültürlerin objelerini kullanabilirsiniz. El dokuması kilimler, özel kumaşlar, kırlentler ve tablolar kullanarak etnik ruhu yakalayabilir, modern eşyalarınız ile bir araya gelerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Her Kültürden Bir Parça Kullan

Etnik dekorasyon dendiğinde aklınıza Uzak Doğu ya da Hint kültürü gelebilir. Etnik kelimesi, kültürlerin özünü temsil eder ve her kültürün kendi etnik kimliği bulunur. Bu sebeple etnik kültür, akla gelebilecek her bölgeyi kapsayabilir. Birçok kültürün kendine özgü otantik parçaları bulunur ve dekorasyonda gelenekselliği, yöreselliği kullanmak için kullanılmalıdır. Farklı ülkelere ve kültürlere ait parçaların yanı sıra kendi ülkemizden farklı bölgelere ait parçaları da dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Etnik ev dekorasyonu, ilk bakışta göze karışık ve yorucu gibi gelebilir ancak her ayrıntısında bir güzellik, emek ve çaba bulunmaktadır.Whatsapp
Whatsapp