Kapat

Categories

Bohem Yaşam Tarzı Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?


Fransızca ‘’bohèmè’’ olarak bilinen kelime, Türkçeye ‘’bohem’’ olarak geçmiştir. Bilinen anlamıyla günübirlik yaşam tarzını benimsemiş, hayatını gezerek geçiren, yarına dair kaygısı olmayan kişi ya da topluluklara denir. Fakat aslında bohem yaşam tarzı, bunlardan çok daha fazlasıdır.

Bohem yaşam tarzının ortaya çıkışı Fransız Devrimi’nden sonraya denk gelmektedir. İhtilal sonrası birçok sanatçı, entelektüel ve onları destekleyen insanlar işlerinden çıkarıldı ve böylece bohem yaşam süreci başlamış oldu. Koşullar tarafından zorlanan insanlar, kıyafet tarzları da dahil olmak üzere göçebe bir yaşamı seçti. Eski, kullanılmış ve yıpranmış kıyafetleri doğru kullanarak yeni bir tarz yarattılar. Oluşturulan bu tarz büyük beğeni topladı ve entelektüel kesim bohem tarzın yaratıcıları olarak kabul edildi.

Bohem Tarz Giyim Nasıl Olur?

200 yılı aşkın süredir var olan bohem stilinin popülerliği son yıllarda giderek artmaktadır. Günümüzde 70’li ve 80’li yıllardaki hippi tarzının yeniden doğuşu olarak kabul edilir. Desenli parçalar, işlemeli kıyafetler ve salaş elbiseler, bohem tarzının ikonik birer parçalarıdır. Özgür ruhu yansıtan bu tarzın en önemli özelliği zahmetsiz olmasıdır. Doğası gereği rahatlığı ve doğallığı temsil eder. Çiçekli bir elbise, dantelli bir bluz ya da ispanyol paça bir pantolon ile bohem tarza ulaşmanız çok kolay!

Günümüzde Bohem Giyim Tarzı

Günümüzde bohem giyim tarzı, dünyanın her yerinde modernize edilmiş haliyle de kabul görmektedir. Her çağa ayak uyduran bohem tarz, döneminin modasıyla birleştirilerek de kullanılabilir. Dolayısıyla kombininizde modern ve bohem tarzı bir araya getirerek de şık olmanız mümkündür. Bohem stilinin bir diğer güzel özelliği, keskin sınırlardan uzak olmasıdır. Tarzınızı belirlemek tüm kalıplardan bağımsız olarak sizin elinizdedir!

Bohem Stil: Her Yaşa Her Bedene!

Bohem stilinin en önemli özelliklerinden biri herkese uygun olmasıdır. Pahalı kıyafetler içinde konforsuz saatler geçirmek zorunda kalmadığınız rahatlığın ön planda olduğu bir tarzdır. Güzellik algısı, fazla kilolardan ya da kusurlardan bağımsızdır. Birçok trend belli bir vücut tipini ve şeklini gerektirirken bohem tarz bunun tam tersi bir duruş sergiler. Hangi bedende olursanız olun çiçekli bir elbise ile şık olmanız ve yaşınız kaç olursa olsun dantelli bluzunuz ile bohem tarzın ruhuna uymanız mümkün. Vücut şekliniz sizi modaya uygun bir giysi giymekten alıkoyuyorsa, siz de bohem giyim ile kendi modanızı yaratabilirsiniz.


Boncuklu Kordon Kemer Drape Bel Kloş Mor Etek ULOS19SSSKRW.021_057
Boncuklu Kordon Kemer Drape Bel Kloş Mor Etek
139227
At Checkouts %39 Off
Hızlı Kargo
Yarım Kollu Turuncu Desenli Bohem Tulum ULOS21SSPNTW.006_210
Yarım Kollu Turuncu Desenli Bohem Tulum
199359
At Checkouts %45 Off
Hızlı Kargo
Çocuk Askılı Günlük Siyah Elbise ULOS19SSDRSC.001_001
Çocuk Askılı Günlük Siyah Elbise
3965
At Checkouts %40 Off
Hızlı Kargo
Retro Desenli Boyundan Askılı Uzun Kloş Elbise ULOS21SSDRSW.006_215
Retro Desenli Boyundan Askılı Uzun Kloş Elbise
189279
At Checkouts %32 Off
Hızlı Kargo
Sırtı Açık Kısa Retro Desen Elbise ULOS19SSDRSW.092_032
Sırtı Açık Kısa Retro Desen Elbise
149263
At Checkouts %43 Off
Hızlı Kargo
Gri Desenli Rahat Kesim  Erkek Gömlek ULOS20SSSHTM.001_204
Gri Desenli Rahat Kesim Erkek Gömlek
129219
At Checkouts %41 Off
Hızlı Kargo
Kloş Straplez Dekolteli Cepli Siyah Hamile Elbise ULOS19SSDRSW.080_001
Kloş Straplez Dekolteli Cepli Siyah Hamile Elbise
179319
At Checkouts %44 Off
Hızlı Kargo

Los Banditos © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

axess bonus cardFinans maximum world paraf visa mastercard
Toptan Satış

Eğer yakınlarınızda Los Banditos ürünleri satan bir mağaza yoksa ve Los Banditos ürünlerinden toptan satın almak isterseniz lütfen formu doldurunuz. Sizi en kısa zamanda bilgilendireceğiz.
Tüm ürünleri kendi üretimi olan, düzenli ürün stoğu ve çeşidi bulunan Los Banditos toptan satışlarda sağlıklı ve uzun ticari ilişkileri tercih eder.

Whatsapp