Kapat

Kategoriler

Haftaiçi saat 10.00 - 19.00'a kadar Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Kargo Toptan satış

Bohem Yaşam Tarzı Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?


Fransızca ‘’bohèmè’’ olarak bilinen kelime, Türkçeye ‘’bohem’’ olarak geçmiştir. Bilinen anlamıyla günübirlik yaşam tarzını benimsemiş, hayatını gezerek geçiren, yarına dair kaygısı olmayan kişi ya da topluluklara denir. Fakat aslında bohem yaşam tarzı, bunlardan çok daha fazlasıdır.

Bohem yaşam tarzının ortaya çıkışı Fransız Devrimi’nden sonraya denk gelmektedir. İhtilal sonrası birçok sanatçı, entelektüel ve onları destekleyen insanlar işlerinden çıkarıldı ve böylece bohem yaşam süreci başlamış oldu. Koşullar tarafından zorlanan insanlar, kıyafet tarzları da dahil olmak üzere göçebe bir yaşamı seçti. Eski, kullanılmış ve yıpranmış kıyafetleri doğru kullanarak yeni bir tarz yarattılar. Oluşturulan bu tarz büyük beğeni topladı ve entelektüel kesim bohem tarzın yaratıcıları olarak kabul edildi.

Bohem elbise

Bohem Tarz Giyim Nasıl Olur?

200 yılı aşkın süredir var olan bohem stilinin popülerliği son yıllarda giderek artmaktadır. Günümüzde 70’li ve 80’li yıllardaki hippi tarzının yeniden doğuşu olarak kabul edilir. Desenli parçalar, işlemeli kıyafetler ve salaş elbiseler, bohem tarzının ikonik birer parçalarıdır. Özgür ruhu yansıtan bu tarzın en önemli özelliği zahmetsiz olmasıdır. Doğası gereği rahatlığı ve doğallığı temsil eder. Çiçekli bir elbise, dantelli bir bluz ya da ispanyol paça bir pantolon ile bohem tarza ulaşmanız çok kolay!

Günümüzde Bohem Giyim Tarzı

Günümüzde bohem giyim tarzı, dünyanın her yerinde modernize edilmiş haliyle de kabul görmektedir. Her çağa ayak uyduran bohem tarz, döneminin modasıyla birleştirilerek de kullanılabilir. Dolayısıyla kombininizde modern ve bohem tarzı bir araya getirerek de şık olmanız mümkündür. Bohem stilinin bir diğer güzel özelliği, keskin sınırlardan uzak olmasıdır. Tarzınızı belirlemek tüm kalıplardan bağımsız olarak sizin elinizdedir!

Bohem Stil: Her Yaşa Her Bedene!

Bohem stilinin en önemli özelliklerinden biri herkese uygun olmasıdır. Pahalı kıyafetler içinde konforsuz saatler geçirmek zorunda kalmadığınız rahatlığın ön planda olduğu bir tarzdır. Güzellik algısı, fazla kilolardan ya da kusurlardan bağımsızdır. Birçok trend belli bir vücut tipini ve şeklini gerektirirken bohem tarz bunun tam tersi bir duruş sergiler. Hangi bedende olursanız olun çiçekli bir elbise ile şık olmanız ve yaşınız kaç olursa olsun dantelli bluzunuz ile bohem tarzın ruhuna uymanız mümkün. Vücut şekliniz sizi modaya uygun bir giysi giymekten alıkoyuyorsa, siz de bohem giyim ile kendi modanızı yaratabilirsiniz.Whatsapp
Whatsapp