Kapat

Kategoriler

Haftaiçi saat 10.00 - 19.00'a kadar Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Kargo Toptan satış

Bohem Ne Demek?


Bohem ve Etnik giyim tarzı deyince ön plana çıkan Los Banditos olarak sizler için bohem konusunda en çok merak edilen soruları yanıtladık. Gelin beraber “bohem” ne demek ve bohem hayat tarzı nedir birlikte öğrenelim!

Bohem elbise modelleri

Bohem Ne Demek?

Bohem kelime anlamı olarak çingene, göçebe, sanatçı, berduş demektir. Zaman içinde dönüşüme uğrayarak bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Bilinen haliyle 19. yüzyıl sonlarında kullanılmaya başlanmış ve 20. yüzyıl süresince de kendini göstermeye devam eden bu kavramın gerçek temsil ettiği anlam sanat tarihi kadar eskiye dayanır. Bugünkü bildiğimiz anlamda bohemliği konu alan ilk eser, Henry Murger'in yazdığı La Bohème adlı romandır.

La Boheme kitabının konusu; dikişçi bir kadın olan Mimi ile şair Rodolfo arasında geçen bir aşk hikayesi üzerinedir. Birbirine ilk görüşte âşık olan bu çift arasında sarsıcı bir olay yaşanır. Rodolfo onu bırakır ve sebebi güya Mimi'nin başka erkeklerle flört ettiğinden dolayı onu kıskanmasıdır.

Bohem kelimesi Fransızca’dan gelmektedir ve aslı bohéme olarak bilinir.

Bohem kelimesinin TDK anlamına baktığımızda ise şunu görürüz; çingenelerin başıboş ve göçebe yaşamalarına benzer şekilde günü gününe, dertsiz, tasasız ve derbeder bir yaşayış şekli olan kimse veya topluluk anlamına gelir.

Bohem kelimesinin İngilizcesi ise bohemia veya bohemian olarak geçer. İngilizce’de bohem hayat sürdürenlere gypsy denir.

Bohem ne demek?

Bohem Nasıl Olunur?

Bu sorunun net bir cevabı bulunmuyor. Bohem doğulmadığı gibi zorlayarak da bohem olunmamaktadır. Bohem tarz sahibi olabilmek için sadece her şeyi boşvermiş ve salaş takılmak yeterli olmaz, iyi bir zevk sahibi ve duruş sahibi olmak gerekir. Bohem hayat tarzına sahip olmak için sanat ile ilgilenmek, fazla maddiyata önem vermemek, onun yerine ruha, maneviyata ve insana önem vermek gerekir. Motivasyonu ve enerjiyi yükseltmek için insana değer katan aktivitelere yönelmek, sanatsal faaliyetlere katılmak ve ona uygun giyinmek gerekir. Bohem tarz sahibi olabilmek için öncelikle bohem giyim ve bohem elbiseler tercih edilmelidir.

Bohem Tarz Ne Demek?

Bohem yaşam tarzına sahip kişiler günübirlik yaşarlar ve bazıları ekonomik açıdan çok iyi durumda değildir. Genelde ünlü olamayan sanatçılarda sıklıkla bohem tarz görülür. Bohem hayat tarzı 1900’lü yılların başında Fransa’dan başlayıp önce bütün Avrupa’ya sonra da ABD’ye yayılmıştır.

Daha da ileri gidersek 1960'lardaki karşı kültür olarak Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de gelişerek çoğu Batı dünyasında geniş bir hareket alanı bulmuştur. Hippiler olarak da bilinen ve 1960'larda yükselen tarz ABD hükümetinin Vietnam Savaşı ile daha da büyüyerek bir özgürlük ve barış hareketine dönüşmüştür. Sonra da moda haline gelmiştir.

Bohem tarz çingene ve göçebelerin kültürü olduğu için çok renkli, özgür ve yer yer abartılı bir tarzdan ortaya çıkmış bir akımdır. Bu nedenle kullanılan kıyafetler ve dekorasyonlarda çok renklilik, çiçekler ve çok farklı desenler eşlik eder. Sadelik genelde azdır, canlılık ve renklilik dikkat çekicidir. Genelde sıcak renkler hakimdir.

Bohem tarz da rahatlık öne çıkmaktadır. Rengarenk desenler ve motifler dikkat çekicidir. Çiçek desenleri ve geleneksel etnik baskılar ağırlıktadır. Bohem tarz sadece kadınlara hitap ediyor gibi görünse de esasında bohem tarz giyimi erkeklerde tercih etmektedir. Los Banditos'ta erkeklere özel otantik ve etnik şalvarlar, gömlekler ve pantolonlar da bulunuyor.

Bohem nedir?

Bohem Elbiseler Nereden Alınır?

Bohem ve otantik elbiseleri kaliteli ve rahat nefes aldıran yapıdaki kumaşlardan ürettiğimiz bohem kıyafetleri sitemizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Sitemizden aynı gün kargo ve çok özel indirimlerle güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bohem tarz size çok yakışacak ❤️

 

Bu yazı hangi konu başlıklarını ele alır?

Bohem ne demek?

Bohem nasıl olunur?

Bohem tarz ne demek?

Bohem elbiseler nereden alınır?Whatsapp
Whatsapp