Kapat

Kategoriler

Haftaiçi saat 10.00 - 19.00'a kadar Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Kargo Toptan satış

Bohem Giyim Hakkında 7 İpucu!


1970’lerin en yaygın moda akımlarından biri olan bohem stili, özgürlüğün kıyafetlere yansımış halidir. Bohem kültüründen gelen bu moda anlayışı, özgür ruhları ve sınır tanımayan bir yaşam tarzını benimseyenlerin stilidir. Yaştan, beden ölçüsünden bağımsız güzelliğe inandığı için kıyafetler genelde rahat ve salaş tarzdadır. Rengarenk ruhları yansıtan rengarenk giysilerden oluşan bohem giyim tarzı, ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan moda anlayışlarından biridir. Etnik giyim ile görünüm itibariyle benzese de kültür olarak oldukça farklıdırlar. Bohem giyim sevenler, bohem giyime yeni merak salanlar ya da bohem giyime ilgi duyanlar için hazırladığımız rehberimiz sizlerle! Keyifli okumalar dileriz.

Nakışlı Kıyafetler Daima Moda

Özellikle şile bezi kıyafetlerin üzerinde görmeye alışık olduğumuz nakışların, rengarenk desenleriyle giysilere ayrı bir hava kattığı kesin. Son yıllarda popülaritesi gittikçe artan nakış desenli günlük elbise ve etekler, bohem stilin en önemli parçalarındandır. Yaz akşamlarına ve hafif esintili sonbahar modasına oldukça yakışan etnik desenli yazlık elbiseleri bu aylarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bohem stiline yeni giriş yapıyorsanız, salaş bir pantolon ile nakışlı bir bluz harika bir başlangıç olacaktır.Bohem Giyim Hakkında 7 İpucu!

Kombininizde Püskül Detayları Kullanın

Püsküller, bohem giyimin olmazsa olmaz detaylarındandır. Hem kombinlere hareket katarlar hem de dikkat çekici bir görünüm yakalanmasına yardımcı olurlar. Etek, elbise, çanta, ayakkabı ve takılara kadar her parçada püskül detayı kullanılabilir. Kıyafete farklı bir hava katan püsküller, bohem giyimde oldukça sık yer verilen ayrıntılardır. Süet bir püsküllü ceket, hem sonbahar mevsimine yakışacak hem de bohem giyime giriş yapmak için yerinde bir seçim olacaktır.

Giysileri Kat Kat Giymekten Çekinmeyin

Bohem modasının en belirgin özelliklerinden biri de kat kat giysilerdir. Örneğin bluz üzerine giyilen bir askılı ve şal ile tamamlanan bir kombin bohem stil için harika bir başlangıçtır. Üstelik bu katmanlı giyimi, sonbahar ve kış aylarında avantaja dönüştürmek de mümkün! Uzun kışlık elbiselerin üzerine giyeceğiniz kazak ya da hırka ile hem soğuktan korunmuş hem de çok tarz bir görünüme kavuşmuş olacaksınız. Dilerseniz kazağınızın üzerine atacağınız bir ceket ya da elbisenizin altına giyeceğiniz bir tozluk ile daha da havalı görünebilirsiniz. Bohem giyimde seçenekleriniz hayal gücünüz kadar sınırsız! Bohem stilin katmanlı giyim özelliği sayesinde sonbabar-kış modasında hem üşümeyip hem de şıklığı yakalayacaksınız!

Fırfırlı Etekler ile Canlanın

Bohem ruhuna en uygun parçalardan biri de şüphesiz ki fırfırlı etekler! Fırfır detayı, etnik desenlerle bir araya geldiğinde bohem stilin ta kendisi ortaya çıkmaktadır. Fırfır detayı yalnızca eteklere değil, günlük elbise modellerine de çok yakışmaktadır. Hareketli duruşu ile ben burdayım diyen fırfırlı elbise ve fırfırlı etekler ile hem siz hem kombininiz canlansın!Bohem elbise

Etnik Desenlerin Gücünü Hissedin

Bohem ve etnik giyim modası, kendini renklerle ifade etmeyi seçmiştir. Etnik desenler pek çok rengin müthiş uyumundan oluşmaktadır. Birçok rengi bir arada kullanmak yerine bu renkleri barındıran bir etnik ögeli bir etnik elbise, etnik etek ya da günlük elbise seçtiğinizde hem rengarenk hem de harika bir tarza adım atmış olacaksınız!

Zıt Renklerin Uyumundan Korkmayın

Bohem stilinin en önemli özelliklerinden birinin renkleri kullanma gücü olduğundan bahsetmiştik. Renkleri doğru ve etkili şekilde kullandığınızda birbiri ile uyumuna siz bile inanamayacaksınız! Bohem giyime en uyum sağlayan başlıca renkler; yeşil, sarı, kiremit, bordo ve turuncunun tonlarıdır. Doğru seçimler yaptığınız takdirde bu renklerin tümünü bile bir arada kullanmanız şık bir görünüm sağlarken, yerinde tercihler yapmamanız durumunda daha az renk seçimi bile kötü bir hava oluşturabilir. Renkleri dengeli dağıtmaya ve tonlarını da işin için katmaya dikkat etmelisiniz.

Taba Rengini Kombinden Eksik Etmeyin

Bohem giyimin en güzel detaylarından biri de turuncu tonlarının kullanımıdır. Turuncunun en güzel tonlarından olan taba rengini dilerseniz rengarenk kombinlerde dilerseniz bembeyaz kıyafetlerin yıldızı olarak kullanabilirsiniz. Beyaz günlük elbisenizin üzerine takacağınız taba bir kemer, beyaz etnik gömleğiniz ile kombinleyeceğiniz taba püsküllü bir çanta ya da rengarenk kışlık elbisenizin altına giyeceğinizin taba botlar! Her birini hayal etmesi bile güzel bu kombinleri taba renginin gücünden faydalanarak yapabilirsiniz, üstelik hem basit hem şık! Tıpkı tüm bohem giyim kombinleri gibi!Whatsapp
Whatsapp