Kapat

Sonuçları Filtrele

RENK
 • Siyah 8
 • Beyaz 1
 • Kırmızı 4
 • Yeşil 5
 • Desenli 4
 • Mavi 3
 • Gri 2
 • Haki 2
 • Sarı 1
 • Turuncu 3
 • Bordo 2
 • Lacivert 3
 • Kahverengi 2
 • Petrol 2
 • Antresit 2
 • Hardal 2
BEDEN
 • XS 4
 • S 14
 • S-M 10
 • M 14
 • M-L 8
 • L 13
 • XL 7
 • XXL 1
 • 42 2
 • Standart 3
 • L-XL 6
 • XL-XXL 1
Fiyat (TL)
-

Hippi Giyim

Hippi Giyim Modelleri

Hippi giyim ve hippi elbise modellerini bulabileceğiniz etnik, otantik ve hippi giyim online satış adresi Bandito.com.tr. 

Köken olarak Hippi sözcüğü, TDK sözlüğünde şöyle tanımlanmış; "Toplumsal düzene, tüketime ve şiddete karşı çıkan, derbederce yaşayan, örgütlenmemiş gençler topluluğu".

1940'larda, New York’taki Columbia Üniversitesi’nde bir edebi toplulukta tanışan bir grup öğrenci, Amerikayı keşfetmeye başladılar. Gittikleri her eyalette yeni insanlarla tanıştılar ve adı henüz konulmasa bile sisteme, geleneğe ve alışıldık yaşam biçimlerine muhalif bir kitle oluşmaya başlamıştı. New York merkez olmak üzere, Denver ve San Francisco'da toplandılar. Grup içerisinde sanatın çok farklı dallarıyla ilgilenenler varsa da, Beat Kuşağı en çok edebiyat alanındaki çalışmalarıyla öne çıkacaktı. Beat Kuşağı’nın sanatta hiçbir akıma doğrudan bağlanmadığı görülebilir. Sanatsal üretim teknikleri olarak, popüler biçimleri kullanmazlar. 1960'ların başlarında uygarlık ve kapitalizmin yarattığı tüketim toplumunu reddeden gençler, Amerika'daki büyük kanyonlarda komün bir şekilde yaşamaya çalıştılar. Bu ilk pro-hippiler kendileri üretip kendileri tüketirler, tarımla uğraşırlar ve sigara bile kullanmazlardı. 1965 yılında ABD’nin, Vietnam’ı işgal etmesi her şeyi ateşleyen fitil oldu. Vietnam’a asker göndermesini protesto etmek amacıyla ortaya çıkan gençler bu protestolarıyla oldukça ses getirdiler ve dalga dalga tüm dünyaya yayıldılar. 1960'lı yılların içinde bulunduğu ve tüm dünyada esen özgürlük akımından ve savaş karşıtlığından etkilenen gençler bu kuşağı oluşturdular. Aynı dönemde kapitalist birçok ülkede ve özellikle ABD'de sisteme aykırı hareketleriyle ön plana çıkan Hippiler, özgürlükçü ve antimilitarist akımlar oluşturmuştu. 68 kuşağını başlatan olayların ilki Fransa'daki, Sorbonne Üniversitesi'nde meydana gelen öğrenci isyanıdır. Genel olarak hayata karşı apolitik bir duruş sergileyen hippi kelimesi, bir yaşam tarzını belirtir. 1950’li yıllarda başlayan özgürlükçü bir hareket olarak tanımlanabilecek olan hippi akımı; sistemin getirdiklerine, emirlere, sıradanlaşmış yaşama karşı çıkar ve dünyayı bütün bitkilerin, hayvanların ve insanların ortak yaşam alanı olarak kabul eder. Bu nedenle hippi yaşam tarzında insanın üstünlüğü yoktur, aksine en küçük bir bitkiyle bile eşitlik anlayışını kabul eder. Hippi yaşam tarzı geçmişten bugüne kendini kabul ettirmiş ve kendini hippi olarak tanımlayan insanlarda vücut bulmuştur. Hippi yaşam tarzının getirdiği hippi modası 1960’lı yıllardan bugünlere kadar moda dünyasındaki yerini korumuştur. Hippilik bir yaşam tarzıdır. Apolitik bir duruşu içinde barındırır. 1950’li yıllarda özgürlükçü bir akım olarak ortaya çıkmakla birlikte düzenin parçası olmayı reddeder, bir yere varma idealini hiçe sayar, yarını önemsemeden yaşamayı benimser. Hippi yaşam tarzını benimseyenler sıradan yaşama karşı çıkarlar. Varoluşçuluktan etkilenmiş felsefi hareketlerin çatıştığı bir dünyada yaşadığımızı fark etmek güç değildir.

Hippiler yaşamın sonsuz ve mantıksız bir döngü olduğuna ve sonraki hayat diye bir şeyin olmadığına, insanların ancak sıradan yaşam tarzlarını ve daha önemlisi sıradan farkındalıklarını değiştirdiklerinde bu döngünün değişeceğine inanırlar. Savaşların yararsız olduğunu bilen Hippiler tam da bu sebeple Vietnam savaşına karşı çıktılar. Bu güneydoğu ülkesinin istilasının ardındaki sebepleri anlamanın da yersiz olduğunu savunuyorlardı. Barış, dinsel anlamda, savaşa son vermek için bir araç ve Gandhi’nin Hind Swaraj ile yaptığı gibi bir tür pasif direniş olarak görülüyordu. Hippiler ideolojilerini iki evrensel kavram üzerine kurarlar: aşk ve barış. Bu karşı kültür, barışçıl ideallerini ilkel komünizm üzerinden ortaya koyar; pasif direniş ve sevgi üzerine kurulu toplumlar oluşturmayı amaçlar. Hippiler, şiddete başvurmadan, barışçıl yöntemlerle toplumu yavaş yavaş dönüştürmeyi hedefleyen “çiçek gücü”nü topluma öğretmeye çalıştılar. Dünyayı bitkilerin, hayvanların ve insanların eşit kullanması gereken ortak bir yaşam alanı olarak betimlerler. İlkerleri özgür yaşam ve doğallıktır. Bugün moda akımlarına baktığımızda kurallar ve abartılarla dolu olduğunu görürüz. Hippi tarzı ise tüm bu kuralları yıkan en rahat ve doğal moda akımı olmayı başarmıştır. Nasıl göründüğüne dair bir kaygı taşımayan hippiler, doğa ve renklerden ilham alarak kendi iç huzurlarına göre giyinmeyi tercih etmişlerdir.Ne kadar kuralsızlığı ilke edinmiş, özgürlüğü temel prensipleri haline getirmiş olsalar da hippi tarzı denince akla gelen yerleşik unsurlar vardır.

Hippiler yaşam felsefeleri kadar giyim tarzlarıyla da dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar. Hippi tarzı giyim demek felsefelerine uygun olarak rahat olması sebebiyle bol giyim demekti. Hippi denildiğinde çoğu zaman, üzerinde desenli bir kazak ve altında bol paça bir pantolon ve gözünde yuvarlak bir gözlük bulunan tipler akla gelirdi. Yuvarlak gözlükler hippilerin adeta simgesi haline gelmişti. Saç modellerindeki dağınıklık da yine bohem yaşam felsefelerine uygun olarak şekillenmişti. Mesela giysilerin doğayı yansıtan parlak ve canlı renklerden oluşması gibi. Kendilerine “Çiçek Çocuklar” denilmesinin sebebi doğanın her rengini üzerlerinde taşıyor olmalarından gelir. Bizlerde bu çiçek gibi ürünleri tasarlayıp siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunduk. Farklı desenleri sahip hippi giyim modellerimize gözatabilirsiniz. Hippi tarzı giyim modellerinde geometrik desenler ile çiçekli desenler ürettik.Bunların yanında erkekler için rahat giyilebilecek ayrıca düz renkli erkek hippi giyimi oluşturmayı unutmadık istediğiniz erkek hippi giyim modellerini sitemizde bulunan erkek bölümüne göz atabilirsiniz. Ayrıca aksesuar da kullanılması gereken parçalardandır. Renkli ve çiçekli tasarımlara sahip aksesuarlarıyla oldukça havalı ve farklı bir görünüm elde eden hippi giyim, özgün ve ilham verici bir tarzı vardır. Hippi akımı, bütün moda anlayışları ve akımları içerisinde en özgürlükçü ve en rahat olan ve bu konuda herkesin hem fikir olduğu bir moda akımıdır. Bu akım son trendleri takip eden, nasıl göründüğü konusunda kaygıları olan bir akım değildir. Aksine sadece doğadan ve renklerden ilham alır. Hippi tarzını yaşatan insanlar, benimsedikleri akım sayesinde umursamaz görünseler de, yıllardır moda dünyasının gündeminde olduklarını ve moda dünyasına yön verdiklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Daima doğanın tüm renklerini kullanmaya çalışırlar. Elbiseler, gömlekler, gözlükler, ayakkabılar ve üzerlerinde kullandıkları tüm parçalar canlı renklerden oluşur. Bu yüzden bu tarzı benimseyen insanlara ‘’çiçek çocuklar’’ denilmiştir. Hippi giyim diğer adıyla etnik giyim veya en bilindik adıyla bohem giyim tarzı kelime kökünün sahibi olan çingeneler gibi özgür yaşamayı seven, gezgin ruhlu, anı önemseyen, rahat kimselerin benimsediği  giyim tarzları arasında yer alır.Bohem giyim tarzı temelinde moda kaygısı bulunmamaktadır. Bu nedenle günlük giyim tarzları arasında rahatlıkla kullanılabilen giyim türüdür. Günümüzde daha ziyade, Bohemden ziyade “BohoChic” kavramı kullanılmaktadır. Tasarımcılar, trend parçaları bohem tarzla bütünleştirerek, farklı ve günlük bir hippi giyim tarzı ortaya çıkarmaktadır.

22 sonuçtan 1 ile 22 arası görüntüleniyor.

Los Banditos © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

axess bonus cardFinans maximum world paraf visa mastercard
Toptan Satış

Eğer yakınlarınızda Los Banditos ürünleri satan bir mağaza yoksa ve Los Banditos ürünlerinden toptan satın almak isterseniz lütfen formu doldurunuz. Sizi en kısa zamanda bilgilendireceğiz.
Tüm ürünleri kendi üretimi olan, düzenli ürün stoğu ve çeşidi bulunan Los Banditos toptan satışlarda sağlıklı ve uzun ticari ilişkileri tercih eder.

Whatsapp